Rezervasyon Şartları

Rezervasyon yaptırırken lütfen aşağıdaki rezervasyon şartlarını okuyup anladığınızdan emin olunuz. Terra Anatolia (bundan böyle “Şirket” veya “biz” olarak geçecektir) aşağıdaki rezervasyon şartlarını kabul etmektedir:

Sözleşme:

Sözleşme Şirket ile Şirket tarafından organize edilen bir tur üzerinden sehayat eden ya da seyahat etmeye niyet eden kişi olan müşteri arasında akdedilir. Sözleşme kendisinden kaynaklanan tüm konularla birlikte Türk yasalarına ve Türk mahkemelerinin  münhasır yargılama yetkisine tabidir.

Geziye rezervasyon yaptırmak:

Rezervasyon yaptırmak için Şirket bir rezervasyon formunun doldurulmasını ve her bir gezi için kişi başı 300€ depozito talep eder. Rezervasyon formları posta, faks ya da e-posta yoluyla aşağıdaki detayları içerecek şekilde gönderilmelidir; Şirket formu teslim aldığını teyit edecektir. Ödemeler aşağıda detayları bulunan banka hesabına SWIFT ile havale edilecektir. Şirket bir Onay Faturası düzenleyerek rezervasyonu doğrulayacaktır. Şirket kendi isteğiyle herhangi bir rezervasyonu iptal etme hakkını saklı tutar.

Nihai Ödeme:

Tüm ödemelerin bakiyesi sürşarjlar da dahil olmak üzere tur başladığında nakit olarak Şirkete ödenmelidir.

Seyahat Eden tarafından İptal:

Müşteri rezervasyonu iptal etmek isterse, iptalin geçerli olduğu tarih iptal bildiriminin alındığı tarih olacaktır. Müşteri tur başlamadan önce herhangi bir sebeple iptal talebinde bulunursa para havale masrafları ve aşağıdaki iptal ücretleri tahsil edilecektir:

Başlangıç tarihinden önceki gün sayısıİptal Ücreti Miktarı
60 günden fazla%0 depozito
59-31 gün%50 depozito
30-00 gün%100 depozito

Şirket tarafından İptal:

Şirket minimum yolcu sayısına ulaşılamaması, (tur başlangıcından 15 ila 21 gün önce müşteriyi bilgilendirmek koşulu ile), terörizm, doğal afetler, politik tutarsızlıklar veya Şirket tarafından turun düzenlenmesini imkansız hale getirecek diğer harici olaylar nedeniyle turu iptal etme hakkını saklı tutar. Bu durumda Şirket aldığı tüm ücreti havale masrafları hariç geri ödeyecektir. Şirket müşterinin yaptığı ayarlamalardan kaynaklanan herhangi bir masrafı müşteriye ödemekle yükümlü olmayacaktır.

Pasaportlar ve Vizeler:

Müşteriler bunların düzenlenmesinden sorumludur ve geçerli bir pasaport ve vizeye sahip olmak zorundadırlar.

Seyahat Sigortası:

Müşteriler geçerli ve yeterli bir kişisel seyahat sigortası yaptırmakla yükümlüdür. Seyahat sigortası detayları tur başlamadan önce Terra Anatolia tarafından bildirilmelidir (Şirket: Şirket Adı, poliçe no, başlangıç ve bitiş tarihleri ve acil telefon numarasını şart koşmaktadır). Müşterilerin ile bagaj dahil kişisel eşyalarına ait riskler kendilerine aittir. Müşteriler tıbbi masraflar, yaralanma, ölüm, ülkeye geri dönme, iptal ve kısaltma ile yeterli faydaları sağlayacak turun tüm süresi boyunca koruma sağlamalıdırlar. Müşteriler tura dahil olan faaliyet türlerine ilişkin korumayı sınırlayan bir kloz olmadığından emin olmalıdırlar.

Önceden mevcut olan sağlık sorunu:

Önceden mevcut herhangi bir sağlık sorununa sahip müşteriler tura katılabileceklerine dair doktor onayı almalıdırlar.

Sorumluluk Sigortası:

Müşteriler ölüm, yaralanma, hasar ve kayıplara ilişkin Şirketin sorumluluğunu kapsayan bir poliçe bulunmadığını kabul eder ve onaylarlar. Müşteri Şirkerin sorumluluğu dahilindeki güvenliğe ilişkin uygun tedbirleri aldığını kabul eder.

Tura Katılmak:

Müşteriler şirketle tura katılırken Şirketin çalışanlarının, tur liderlerinin ve rehberlerin yetki ve kararlarına uyacaklarını kabul ederler. Müşterinin sağlığı ya da davranışları turun güvenliği veya rahatı ya da huzurunu tehlikeye atıyor ise müşteri turun tümü veya belli bir kısmından hariç bırakılabilir. Hastalık halinde Şirket masrafları müşteriden almak üzere konuya ilişkin gerekli ayarlamaları yapabilir. Müşterinin legal olmayan bir davranışta bulunması halinde turdan hariç bırakılabilir. Kullanılmayan hizmetler için geri ödeme yapılmayacaktır.

Uçuşlar ve transferler:

Şirket rezervasyon formunda veya sonrasında müşteri tarafından belirtilen uçuşları gerçekleştirecektir. Uçuş rötarlı, gecikmeli ya da iptal edilmiş ise Şirket ilgili ek ödemeyi yansıtma hakkını saklı tutar.

Şirketin Yükümlülüğü:

Müşterinin rezervasyonları macera seyahatlerine ilişkin her türlü olası riskleri ve kendi iradeleri ile program dahilinde belirlenen turları, seyahatleri veya yolculukları kabul ettikleri anlayışı ile kabul edilir. Şirket ve çalışanları müşterilerin güvenliği ve huzuruna özel önem verir.

Banka Hesabı:

Hesap Adı: İZLER TURİZM SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Banka: İŞ BANKASI

Hesap Numarası: 6200 2116553 (EURO)

IBAN: TR36 0006 4000 0026 2002 1165 53

Swift Kodu: ISBKTRIS
Kılınçarslan Mh. 2. Sakarya Sk. Uysal Apt. 2/5 Kaleiçi / Muratpasa / ANTALYA Tel: +90 242 244 89 45 • Faks: +90 242 244 89 45 • E-mail:info@terra-anatolia.com
Terra Anatolia © Her hakkı saklıdır Web Tasarım: AdaNET
Facebook Instagram Twitter Google Plus